Yaptıklarım, okuduklarım, seyrettiklerim, dinlediklerim, gezdiklerim …

Ressam, stilist, ahşap tasarımcısı, heykeltraş, takı tasarımcısı gibi on parmağında on marifet olan halam Rüksan Şimşek kendi yaptığı bir tabloya ek yapıyor.

10 Aralık 2008 salı günü kurban bayramında halamı ziyaret ettim. Kendisi Büyük Çekmece’de oturduğundan çok sık gidemiyorum; ancak bayramdan bayrama gidebiliyorum. Bu bayram da iki saate yakın bir yolculuktan sonra Beşiktaş’tan Büyük Çekmece’ye gittim.

Evde kuzenim Ferman Keçilli, kız arkadaşı Canan ve kuzenimin arkadaşı Alper vardı. Alper bizim aile dostumuz olup; kuzenim Ferman ile bir ara beraber çalışmışlardı. Alper halamın yaptığı tabloları inceliyordu; sonunda şöyle dedi: “Rüksan abla! Hani nerde benim resmim” dedi. Halam da “istediğini seç” dedi. Alper bir yelkenlinin olduğu tabloyu seçti ve “Buna bir Ay yapsak, iyi olur” dedi. Halam da Ay’ı bir çırpıda ekledi. Bu çalışmayı da kaydetmek bana düştü.

Tablonun Ay olmadan önceki hali:

Tablonun Ay eklendikten sonraki hali:

Alper hem halamın yaptığı güzel yemeklerden yedi; hem de bir tabloyla evine döndü. Aramızdaki en şanslı insan oydu. Ben ve Ferman da “Hani bize! deyip”, halama yelkenli içeren tablo siparişleri verdik. Kısa zaman içinde halamın bitireceğini düşündüğüm tabloyu evime asacağım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: