Yaptıklarım, okuduklarım, seyrettiklerim, dinlediklerim, gezdiklerim …

Alaçatı’da sabah erken kalkıp, sokakların fotoğraflarını çekerken, yolda Ömer Bey ile karşılaştım.Kendisiyle ayak üstü de olsa, bir sohbet etme fırsatı yakaladım.

Bir sokağın başında, elinde yoğurt kasesiyle bir yaşlı bey geliyordu. Ben de ilginç olur diye, sokakla beraber yaşlı beyin de fotoğrafını çektim. Yaşlı bey yanımdan geçerken gülümseyip, “benim fotoğrafı mı, çekiyorsun” dedi. Ben de “evet” dedim. O da “dün de benim fotoğraflarımı çektiler, bir oradan bir buradan yani beni model olarak kullandılar” dedi. Ben de gülerek dedim ki; “sizin fotoğrafını çekip, sizi meşhur edeceğim, sizi web siteme koyacağım” dedim. Böyle tanışmış olduk.Adının Ömer olduğunu öğrendiğim yaşlı beyle yaptığım sohbetin özetini, aşağıda veriyorum.

” Ben dışardan geldim ama çok uzun süredir, Alaçatı’da yaşıyorum. Bu sokakta bir evim var. Eskiden sokaktaki herkes birbirini tanır, birbirlerine yardımcı olurlardı. Artık kimse kimseyi tanımıyor. Çoğu evini satıp, gitti.

Alaçatı’da bayanlar çok açık giyiniyorlar, insanlar biribirleriyle sokakta öpüşüyorlar. Buranın yerlileri merkezden uzaklaştı. Lokantalarda, kafelerde oturmak artık bizim için zor” dedi.

Ömer Bey, Alaçatı’nın güzelleştiğini ama artık bizler için yaşanmaz olduğunu, söyledi.

Bir Alaçatı yerlisi olan Ömer Bey’in dedikleri bunlar. Yorum size ait.

Kimden Alaçatı 2011
Kimden Alaçatı 2011

Comments on: "Alaçatı’da Ömer Bey ile sohbetimiz…" (2)

  1. Neveser Öner said:

    sokak,arnavut kaldırımları,Ömer bey,söyledikleri….
    ,sohbet,güzel…ahhh,bi de elindeki plastik yoğurt kabı olmasaydı,gören bilmeyen de omalum markayoğurt reklamı sanacak..markayı görünmez tutturduysanız da Ömer beyin elcaazlarına,reklam çekimi gibi olmuş,zaten tanınıyor ismi olmasa da,
    diğer görsel unsurlara yazık olmuş,elindeki olmasa da biz inanırdık yoğurt almaktan döndüğüne Kazım beycim,sizin anlatımınız yeterliydi,yazık olmuş bu resmin içine o ticari metanın girmesi,zaten bizi kandırıp kazıklayıp duruyorlar,katkısız katışıksız ne yoğurtları var,ne başka bir süt ürünleri….
    uzattım kusurabakmayın,ama,yazık etmişsiniz Alaçatı’ya da,Ömer Bey’e de…soyadı bile mi yok…e olsun o bilir kendisini…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: