Yaptıklarım, okuduklarım, seyrettiklerim, dinlediklerim, gezdiklerim …

Daha evvel yazdığım “www.tiyatroyun.org sitesiyle ilgili bilmedikleriniz” yazısında bahsettiğim siteden yeni bir iftira haberi (Zaten iftirasız bir haberleri de hiç olmadı ki…) çıktı.

Bulunmaz Tiyatro yönetmeni Hilmi Bulunmaz ile yaptığımız söyleşilerimizi, Bulunmaz Tiyatrodaki oyunculuk çalışmalarımızın videolarını “www.veoh.com” ‘da yayınlanmaktayız. Youtube sık sık kapatıldığı için, bu siteyi artık kullanmamaktayız.

Tiyatrooyun.org sitesinin editörü Burak Caney takma adlı kişi ve onun çetesinden şöyle bir haber duyduk:
“Hit uğruna yapılan rezillikler, utanmaz, arlanmazlar”
Haberi okuduğumuzda, videolarımızın internette onlarca sitede yer aldıklarını gördük.
Haberde, çekilen videoların izlenme oranını arttırmak için, internette yüzlerce siteye tek tek video koyduğum söyleniyor.

Halbuki ben sadece veoh.com’ a video yolluyorum. Bu işin içinde bir iş olduğunu sezerek, ufak bir araştırmayla bu gibi sitelerin veoh.com, youtube.com gibi sitelerden otomatik video topladıklarını, bir nevi bu sitelerin sırtından para kazandıklarını öğrendik.

Bir sitede (onotuz.com) videolarımızın bir kısmının (Örneğin Homeros’ un İlyada)var, bir kısmının olmamasını nasıl açıklarsınız, diye bize sorulduğunda; o sitenin mizacına uygun olan videoların toplandığını tahmin ettiğimizi söyledik.
Eğer çok merakları varsa, siteye mail atsınlar, sorsunlar. Videolarımızı sitelerine koyduklarından, haberimiz bile yoktu. Videolarımızı kendi sitelerine koydukları için, ayrıca kendilerine teşekkür ederim.

Aslında bu haberi ilk okuduğumda çok güldüm, hala aklıma geldikçe de gülüyorum.
Yayınladıkları haberde 10 sitede videolarımızın olduğu ekran görüntülerini yayınlamışlar. Halbuki internette sadece bunlar gibi 10 site değil, yüzlerce site var. Biraz düşünselerdi(Tabii düşünmek için önce beyin gerek); bu işlerin elle yapılmasındaki mantıksızlığı anlayabilirlerdi. Ama Burak Caney ve çetesi maalesef mantıksız, cahil, yalancı insanlardan oluşuyor. Keşke çetesi biraz akıllı insanlardan oluşsaydı da, mücadelemiz daha çetin geçseydi. Videoları koysam, ben koydum, derdim. Bundan da gocunmam, niye çekineyim ki, ama koymadım.

Sitesine yolladığım yorumlardaki ince alayı bile anlamamış insanlar topluluğu var karşımızda. Bu gibi cahil insanlara espri yapmamak lazım, çünkü espriyi gerçek zannediyorlar.

Sitesindeki yorumlarda bulunanların e-posta adresleri bilerek yanlış verilmiş. Neden, diye sorduğumuzda; onlara mail attığım için çekiniyorlarmış da, o yüzden Burak Caney yorumda bulunanların e-posta adreslerini bilerek değiştiriyormuş.
Bir yalan daha!
Yorumda bulunduğumuzda, yorum hemen sayfaya gönderiliyor.1 sn bile geçmiyor. 1 sn. de mi, e-posta adreslerini değiştiriyorlar. Yorumda bulunanların hepsi Burak Caney tayfasından, bir tane gerçek insan yok. Adamlar yalan üstüne yalan söylüyorlar. Dünden beri de admin kontrolü koymuşlar, artık yorumlarımı yazamıyorum. Bana sansür uyguluyorlar. Hem beni suçluyorlar, hem benim cevabımı yazmıyorlar.

Benim attığım mesajlardan çekiniyorlarmış. Ben canavar mıyım 🙂 Ben çok nazik bir dille, Burak Caney ile ilgili bildiklerimi anlatıyorum. Onların da bu şahsiyeti tanımalarını istiyorum. Yoksa rahatsız etme gibi bir durumum yoktur.

Adamın endişesi, kandırdığı insanların gerçeği görüp, kendisini terketmesidir. Bu uzun bir zaman alacak ama, bir gün bu adam tek başına kalacak. Belki o zaman düşünür; ben nerede yanlış yaptım. Adam hala hatalarından ders almamış, habire iftira, yalan, dolan …

Şurayı açıklamam iyi olacak:

Tiyatrooyun.org editörü kendisinin Burak Caney olmadığını habire ileri sürüyor. Sizler bana mail atıyorsunuz ve böbürlenerek biz hepimiz Burak Caney’ iz , demediniz mi?
Biz şu anda 24 kişi olduk, sayımız giderek artıyor, demediniz mi?
Facebook’ da adınız Hilmi Bulunmaz idi, sonra Hamdi Bilinmez oldu, sonra Burak Caney oldu, şimdi Tiyatro Oyun oldu.
Siz o rezil videoların, porno montajların olduğu tiyatrooyun.blogspot.com’ u bırakıp apar topar http://www.tiyatrooyun.org sitesine geçiş yapmadınız, mı?
Hala da Ben Burak Caney değilim, diyorsunuz.
Burak Caney=Tiyatro Oyun
Bu 2×2=4 kadar gerçektir.

Siz hiçbir zaman Burak Caney’ in yaptıklarından kurtulamayacaksınız.
Ömrünüz boyunca, yaptığınız bu yanlışlarla yaşayacaksınız.
Hiç bir işte dikiş tutturamayacaksınız.
Hiç bir işte başarılı olamayacaksınız.
Bu 2×2=4 kadar gerçektir.

Bizler gibi doğruyu savunan insanların hakkını yiyen insanlarla, mücadeleyi bırakmayacağız.
Meydanı böyle yalancı, akılsız, iftiracı insanlara bırakamayız.
Yoksa ne toplum bizi affeder, ne de tarih…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: